Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Пълна програма на Олимпиадата в Пекин и българското участие

Пълна програма на Олимпиадата в Пекин и българското участие Снимка: Getty Images

Зимните олимпийски игри в Пекин започват днес с церемонията по откриването, която ще се проведе в 14:00 часа наше време.

До 20 февруари ще можем да наблюдаваме състезания в 15 различни спорта в китайската столица, а България ще бъде представена от 16 спортисти.

Предлагаме ви програмата на Олимпийските игри с с акцент върху българското участие във всеки от 16-те дни на състезания:

5 февруари:

7:15 Валдимир Зографски, тренировъчни опити от малка шанца

8:20 Владимир Зографски, квалификация нормална шанца

11:00 Биатлон, смесена щафета 4х6 км

13:10 Павел Ангелов, шейни единично, първи манш

14:50 Павел Ангелов, шейни единично, втори манш

В деня ще се раздадат 6 комплекта медали: Биатлон смесена щафета, ски бягане жени 7,5км + 7,5 км скиатлон, ски свободен стил мъже, шорттрек смесена щафета, ски-скок жени малка шанца, кънки 3000 м жени

6 февруари:

9:00 Симеон Деянов, ски бягане 15+15км скиатлон

12:00 Владимир Зоградски, тренировъчни опити, малка шанца

13:00 Владимир Зографски, състезателни опити, малка шанца

14:00 Владимир Зоградски, нормална шанца, финал

13:30 Павел Ангелов, шейни единично, трети манш

15:15 Павел Ангелов, шейни единично, четвърти манш

В деня ще се раздадат 7 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини спускане мъже, ски-бягане 15 км+15 км скиатлон мъже, ски свободен стил жени, шейни мъже индивидуално, ски-скок мъже малка шанца, сноуборд жени слоуп, кънки мъже 5000 м

7 февруари:

4:15 Ева Вукадинова, ски гигантски слалом, първи манш

7:45 Ева Вукадинова, ски гигантски слалом, втори манш

11:00 Биатлон 15 км индивидуално, Мария Здравкова, Милена Тодорова, Даниела Кадева и Лора Христова 

В деня ще се раздадат 8 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини Супер Г жени, биатлон жени 15 км индивидуално, фигурно пързаляне отборна надпревара, шорттрек мъже 1000 м и жени 500 м, ски-скок отборна надрпевара, сноуборд мъже слоуп, кънки мъже 1500 м

8 февруари:

05:00/06:00/08:40 Радослав Янков, сноуборд PGS, квалификации, елиминации, осминафинали

10:30 Биатлон 20 км индивидуално, Владимир Илиев, Димитър Герджиков, Антон Синапов и Благой Тодев 

10:50 Симеон Деянов, ски бягане, спринт, квалификация

12:55 Симеон Деянов, ски бягане, спринт, финал

В деня ще се раздадат 10 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини Супер Г мъже, биатлон мъже 20 км индивидуално, ски-бягане спринт мъже, спринт жени, кърлинг смесени двойки, ски свободен стил жени биг еър, шейни жени индивидуално, сноуборд, мъже паралелен гигантски слалом, жени паралелен гигантски слалом, кънки мъже 1500 м

9 февруари:

04:15 Ева Вукадинова, ски-алпийски дисциплини, слалом, първи манш

07:45 Ева Вукадинова, ски-алпийски дисциплини, слалом, втори манш

В деня ще се раздадат 6 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини слалом жени, ски свободен стил мъже биг еър, шейни двойки, северна комбинация малка шанца и 10 км, шорттрек мъже 1500 м, сноуборд крос жени

10 февруари:

В деня ще се раздадат 8 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини комбинация мъже, ски-бягане 10 км жени, фигурно пързаляне мъже, ски свободен стил смесени отбори, шейни отборна надпревара, сноуборд крос мъже, халфпайп жени, кънки жени 5000 м

11 февруари:

09:00 Симеон Деянов, ски-бягане 15 км свободен стил

11:00 Биатлон 7,5 км спринт, Милена Тодорова, Мария Здравкова, Лора Христова и Даниела Кадева 

11:45 Владимир Зоградски, ски скок, голяма шанца, тренировъчни опити

13:00 Владимир Зографски, ски скок, голяма шанца, квалификации

В деня ще се раздадат 7 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини Супер Г жени, биатлон жени 7,5 км спринт, ски-бягане мъже 15 км, шорттрек жени 1000 м, скелетон мъже, сноуборд халфпайп мъже, кънки мъже 10 000 м

12 февруари:

11:00 Биатлон 10 км спринт, Владимир Илиев, Димитър Герджиков, Антон Синапов и Благой Тодев 

12:00 Владимир Зографски, ски-скок, голяма шанца, тренировъчни опити

13:00 Владимир Зографски, ски-скок, състезателни опити, голяма шанца

14:00 Владимир Зографски, ски-скок, голяма шанца, финал

В деня ще се раздадат 6 комплекта медали: Биатлон 10 км спринт мъже, ски-бягане щафета 4х5 км жени, скелетон жени, ски-скок мъже голяма шанца, сноуборд крос смесени отбори, кънки мъже 500 м

13 февруари:

4:15 Алберт Попов и Камен Златков, ски-алпийски дисциплини, гигантски слалом, първи манш

7:45 Алберт Попов и Камен Златков, ски-алпийски дисциплини, гигантски слалом, втори манш

11:00 Биатлон, 10 км преследване, жени

12:45 Биатлон, 12,5 км преследване, мъже

В деня ще се раздадат 7 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини гигантски слалом мъже, биатлон преследване 12,5 км мъже, преследване 10 км жени, ски-бягане щафета 4х10 км мъже, шортрек щафета жени 3000 м, мъже индивидуално 500 м, кънки жени 500 м

14 февруари:

В деня ще се раздадат 5 комплекта медали: Бобслей жени монобоб, фигурно пързаляне, ски свободен стил жени слоупс, жени еъриал, ски-скок отборно мъже

15 февруари:

11:00 Биатлон, щафета 4х7,5 км, мъже

12:00 Александра Фейгин, фигурно пързаляне, кратка програма

В деня ще се раздадат 9 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини спускане жени, биатлон щафета 4х7,5 км мъже, бобслей двойка мъже, ски свободен стил мъже слоуп, северна комбинация голяма шанца и 10 км, сноуборд мъже биг еър и жени биг еър, кънки отборно преследване мъже и отборно преследване жени

16 февруари:

4:15 Алберт Попов и Камен Златков, ски-алпийски дисциплини, слалом, първи манш

7:45 Алберт Попов и Камен Златков, ски-алпийски дисциплини, слалом, втори манш

9:45 Биатлон, щафета 4х6км, жени

В деня ще се раздадат 7 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини слалом мъже, биатлон щафета 4х6км жени, ски-бягане мъже спринт и жени спринт, ски свободен стил мъже еъриал, мач трето място хокей жени, шорттрек жени 1500 м, щафета мъже 5000 м

17 февруари:

12:00 Александра Фейгин, фигурно пързаляне, волна програма

В деня ще се раздадат 6 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини комбинация жени, фигурно пързаляне жени, ски свободен стил жени крос, финал хокей жени, северна комбинация отборно голяма шанца и щафета, кънки жени 1000 м

18 февруари:

11:00 Биатлон, 15 км масов старт, мъже

В деня ще се раздадат 4 комплекта медали: Биатлон мъже масов старт, кърлиг мъже, ски свободен стил мъже крос, кънки мъже 1000 м

19 февруари:

11:00 Биатлон, 12,5 км масов старт, жени

В деня ще се раздадат 9 комплекта медали: Ски-алпийски дисциплини отборно, биатлон жени масов старт, бобслей жени двойки, ски-бягане мъже 50 км, кърлинг мъже, жени, фигуро пързаляне двойки, ски свободен стил мъже фри халфпайп, мач трето място хокей мъже, кънки жени масов старт, мъже масов старт

20 февруари:

В деня ще се раздадат 4 комплекта медали: Бобслей четворка мъже, ски-бягане 30 км жени, хокей на лед финал мъже, кърлинг финал жени

Церемония по закриването.

   

Най-четените