Слаба игра и втора загуба за националите на Евроволей

Слаба игра и втора загуба за националите на Евроволей Снимка: CEV

Националите на България записаха втора загуба на Европейското първенство по волейбол след много слабо представяне и 0:3 срещу Словения в Острава.

Играчите на Силвано Пранди изобщо не успяха да се противопоставят на европейските вицешампиони, които взеха трите части съответно с 25:18, 25:19 и 25:21.

Това беше четвърти мач на нашите в група B и второ поредно поражение след вчерашното 1:3 срещу Италия.

Многобройни грешки на българските волейболисти улесниха задачата на словенците. И в трите гейма съперникът ни си спечели ранен аванс и после нямаше особени проблеми да го задържи.

В играта на нашите национали се забелязваха колебания при посрещането и в организацията на нападенията, а класен отбор като Словения нямаше как да не се възползва.

След поражението България остава на трето място в групата. В последния двубой ще се изправим срещу Беларус в четвъртък.

Ако завършат трети или четвърти в група B, националите най-вероятно ще играят с олимпийския шампион Франция или с Германия в първия кръг от елиминациите.