Трета поредна победа за Сакраменто и Везенков

Трета поредна победа за Сакраменто и Везенков Снимка: Getty Images

Сакраменто Кингс записа трета поредна победа в НБА след 143:131 като домакин срещу Вашингтон Уизардс.

Домантас Сабонис бе над всички и завърши мача с трипъл-дабъл за "кралете" - 28 точки, 13 борби и 12 асистенции.

Ди'Арън Фокс, който до последно бе под въпрос, също направи доста силен двубой, завършвайки с 30 точки, 5 борби и 6 асистенции. Кийгън Мъри пък добави още 25 точки, 5 борби и 4 асистенции.

Българското крило на Кингс Александър Везенков също имаше принос за успеха на своя тим. За малко над 11 минути на паркета Саша отбеляза 8 точки, като направи 7 борби и 1 асистенция.

За гостите се отличи Джордан Пуул със своите 28 точки и 2 асистенции, Кайл Кузма завърши с 27 точки, 8 борби и 1 асистенция, а Тайс Джоунс вкара 16 точки, хвана 1 борба и направи 9 асистенции.

Победата изкачи Сакраменто до четвъртото място във временното класиране в Западната конференция с 16 победи и 9 загуби от 25 мача. Вашингтон пък остава на 14-тото място в Източната конференция с 4 успеха и 22 поражения.