ПСЖ стана шампион с паметен разгром над основния съперник

Кавани се изравни по брой попадения с екипа на ПСЖ със Златан Ибрахимович Снимка: Getty Images
Кавани се изравни по брой попадения с екипа на ПСЖ със Златан Ибрахимович

Пари Сен Жермен стана шампион на Франция и на теория по безапелационен начин.

Парижани разгромиха втория в класирането Монако със 7:1 на "Парк де Пренс" и си гарантираха седмата титла в своята история.

Още между 14-ата и 20-ата минута ПСЖ реши всичко с три бързи гола, дело на Джовани Ло Селсо, Единсон Кавани и Анхел Ди Мария. До почивката Ло Селсо вкара втория свой гол, а Рони Лопес отбеляза почетното попадение за Монако.

През второто полувреме Ди Мария и Дракслер добавиха по още един гол, а Радамел Фалкао си отбеляза автогол, за да стане унижението на Монако пълно.

Така ПСЖ стана шампион за пети път в последните шест сезона, а доминацията им беше прекъсната именно от Монако миналата година.

Заради голямата резултатност на футболистите на Унай Емери, те станаха първият отбор от топ първенствата на Европа с над 100 отбелязани гола.