Най-после! След четири поредни провала Гришо взе победа

Григор изстрада успеха, но продължава напред.

След четири поредни поражения в ATP веригата от Ролан Гарос насам, Григор Димитров се върна на победния път, надделявайки със 7:6(4), 4:6, 7:6(5) над американеца Стийв Джонсън в първия кръг на турнира в Лос Кабос, Мексико.

Мачът продължи повече от 2.5 часа, в които родната звезда показа характер и заслужи успеха.

Това беше пета победа за Димитров от седемте му мача срещу Джонсън. Само на твърда настилка двамата са се срещали 5 пъти, като балансът е 4:1 в полза на българина.

Григор започна трудно в първия сет, в който допусна да бъде пробит още в първото си подаване, а малко по-късно Джонсън затвърди за 3:0 в негова полза. В деветия гейм, в който американецът сервираше за сета, Димитров се събра и върна брейка на нула, а след това в изпълнения с минипробиви тайбрек спечели със 7:4. На старта на втората част и двамата печелеха сравнително лесно геймовете, в които сервираха. При 2:2 Димитров допусна известни колебания и се стигна до равенство, но следващите две точки бяха в негова полза и Стийв Джонсън трябваше отново да догонва. Лошо съдийско отсъждане създаде неприятности на американеца и той изостана с 15:40, но демонстрира характер и обърна гейма, а в следващия наказа поредната порция двойни грешки на Димитров и поведе с пробив - 5:4.

Григор не успя да спаси сета и трябваше да играе трети. Той се развиваше равностойно до шестия гейм, когато българинът реализира пробив и двубоят изглеждаше близо до приключване. При 5:2 Димитров не успя да притесни Джонсън, а след това за кой ли път показа неувереност, когато сервира за затваряне на мач. Пробивът не закъсня, а минута по-късно резултатът вече беше 5:5.

Въпреки всичко, Гришо намери сили да се концентрира и да излезе от трудната ситуация. Двамата си размениха по още един гейм и отново се стигна до тайбрек. В него напрежението взе връх и почти всяко разиграване завършваше с грешка. Димитров поведе с 5:2, когато сбърка елементарно воле на мрежата и пропусна да си осигури 4 мачбола. Джонсън изравни и тогава дойде моментът на мача - дълго разиграване, при което Григор рискува и излезе на мрежата. Неговият съперник опита минаващ удар, но българинът направи невероятен плонж и накара публиката да стане на крака. След това и първият сервис влезе, а останалото свърши форхендът на първата ни ракета.