Страхотен Мико Кузманов мачка за България на ATP Cup

Победа за час и 15 минути Снимка: Getty Images
Победа за час и 15 минути

Димитър Кузманов се справи по перфектен начин със Стив Дарси с 6-0 6-3 в първия мач между България и Белгия на ATP Cup.

Нашите момчета имат вече две победи с по 2-1 над Великобритания и Молдова и при победа на капитана Григор Димитров по-късно днес срещу Давид Гофен ще си осигурим първото място в група С.

Кузманов започна фантастично още в началото, взе своето подаване, след което направи пробив на нула. Дарси грешеше много, от което българинът се възползва и след нови два пробива завъртя геврека за 6-0 в своя полза.

Във втория сет белгиецът даде малко повече отпор на Кузманов и дори направи пробив за 3-2, но Мико успя да го върне бързо, след което и да поведе с 4-3. След това дойде и нов пробив в актива на българина и след сервис гейм на 15 Кузманов затвори мача след час и 15 минути игра.

При победа на Григор срещу Гофен или в мача на двойки България ще си осигури четвъртфинал срещу Австралия.