Григор се спъна крачка преди мечтания финал

Григор не успя да стигне финал с Федерер.

Григор Димитров се препъна в предпоследната си крачка преди мечтания финал срещу Роджър Федерер на турнира "TEB BNP Paribas Istanbul Open". Първата ни ракета загуби полуфинала срещу уругваеца Пабло Куевас с 2-6 4-6 и напусна надпреварата.

Денят бе от онези, в които нищо не се получаваше на нашето момче и той не успя да продължи положителната си инерция, натрупана от двубоите с Голубьов и Додиг.

Първият сет бе истински кошмар за Григор. Първата ни ракета не успя да спечели нито един от четирите си сервис гейм и въпреки че също проби на два пъти подаването на уругваеца, това се оказа крайно недостатъчно.

Общо шест брейка имаше в първия сет, в който играта на Григор бе мнокогратно под нивото му срещу поредния негов съперник, който играе бекхенд с една ръка в турския мегаполис.

Точно 40 минути след началото на двубоя Григор най-после взе първото си подаване, повеждайки на старта на втория сет с гейм на 15, завършил с ас. Още в следващия си гейм обаче Димитров отново имаше проблеми, но го измъкна след няколко дюса.

Българинът така и не успяваше да намери постоянството и бе пробит на нула в петия гейм, след което Куевас затвърди за 4-2. Междувременно, Григор счупи ракетата си и получи официално предупреждение за постъпката си.

С нов гейм на нула Куевас дръпна с 5-3 и бе съвсем близо до подпечатването на мястото си в мача за титлата. В 10-ия гейм Димитров имаше последен шанс за обрат. Всичко започна с брилянтна точка за българина, но след това се стигна до 40-15 и два мачбола за Куевас. Григор устоя на единия, но след това всичко приключи за час и 15 минути.