Уверен Григор е на 1/8-финал на US Open!

Българинът остави отлични впечатления в мача и шансовете му да продължи още напред в турнира изглеждат добри Снимка: Getty Images

Григор Димитров е на 1/8-финал на US Open!

Най-добрият български тенисист отстрани убедително поляка Камил Майхжак в три сета със 7:5, 7:6(8), 6:2 за 2 часа и 18 минути игра и продължава напред в Откритото първенство на САЩ.

Димитров показа концентрирана игра и чудесен сервис, с който почти не даде шансове на опонента си и не остави съмнения в по-високата си класа.

Първият сет премина при надмощие на сервиращите до 6:5 за Григор. Тогава Гришо заигра агресивно при подаването на поляка и с мощни ретури си осигури две точки за пробив, за да реализира още първата и да вземе сета.

Втората част отново започна с добри сервис геймове и на двамата, но при 2:1 Димитров пак подобри ретура си и стигна до нови точки за пробив, използва четвъртата от тях и поведе с два гейма разлика. При 4:2 обаче Григор за пръв път даде на съперника си точки за пробив, като изостана с 0:40 на свой сервис.

Майхжак не се възползва и геймът стигна до дюс, но след още няколко възможности да пробие, полякът все пак успя, а после бързо изравни геймовете.

Така сетът стигна до тайбрек, който протече драматично. Гришо изостана с 2:5, после обърна точките и стигна до 4 поредни сетбола, преди най-сетне да успее да вземе частта с 10:8.

В третия сет Григор остана концентриран и бързо взе важно предимство. При 1:1 гейма, той се пребори за брейкбол и с прекрасен бекхенд по правата реализира пробив. Българинът продължи да играе уверено и при 4:2 използва грешките на опонента си, за да запише още един пробив.

Така първата ни ракета сервираше за мача и макар че изостана с 15:40, веднага направи нов миниобрат, за да затвори двубоя.

Следващият съперник на Григор е непоставеният Алекс де Минор. 20-годишният австралиец поднесе голяма изненада, като елиминира в 4 сета поставения под номер 7 Кей Нишикори.