Серина срещу 19-годишна дебютантка на финала на US Open

Серина Уилямс и Бианка Андрееску ще спорят за титлата на US Open 2019 при жените

Серина Уилямс ще има прекрасната възможност да изравни рекорда на Маргарет Корт от 24 титли на Големия шлем, ако успее да триумфира на US Open 2019.

Преди година американката също игра в мача за титлата в Ню Йорк, но загуби от Наоми Осака в двубой, който завърши със скандал със съдията на стола Карлос Рамос.

Този сезон Серина достигна още един финал – на Уимбълдън, който обаче също загуби, и то в два сета от Симона Халеп. Но сега срещу себе си ще има 19-годишна квалификантка.

Уилямс заслужи мястото си на финала след победаа с 6-3 6-1 над Елина Свитолина за само 70 минути на „Артър Аш Стейдиъм“, а противничката й финала ще бъде Бианка Андрееску.

19-годишната канадка прави фурор в дебюта си на US Open, достигайки първия си финал на турнирите от Големия шлем, след като на полуфиналите се справи с Белинда Бенчич след 7-6(3) 7-5.

Интересното е, че само преди месец двете се срещнаха за първи път. Тогава, във финала на Rogers Cup, 37-годишната Серина трябваше да се откаже при 1-3 гейма още в първия сет заради проблеми в гърба. Така Андрееску вдигна първи трофей в кариерата си пред родна публика в Торонто.