Григор прегази хърватин и е на полуфинал

Димитров даде само седем гейма на Додиг.

Григор Димитров оправда очакванията и се класира за полуфиналите на турнира "TEB BNP Paribas Istanbul Open" след успех с 6-4 6-3 над хърватина Иван Додиг.

Победата бе юбилейна №150 за Григор в тура, а полуфиналът втори за сезона след този в Бризбън, където бе спрян от Роджър Федерер.

Първата ни ракета продължи стабилното си представяне от началото на сезона на клей и срещу световния №107 Додиг, срещу когото имаше три победи от три мача в миналото.

Малко повече от 40 минути отне на Димитров да вземе първата част, в която на два пъти повеждаше с пробив, но Додиг осъществяваваше рибрейк. Хърватинът често излизаше на мрежата и ставаше лесна плячка за техничния българин.

След гейм на нула за 5-4, след като беше изпуснал аванс от 4-1, Григор удари решително в десетия гейм. Със страхотен минаващ удар Димитров стигна до 15-40 и два сетбола, след което реализира още първия, наказвайки отново излезлия на мрежата Додиг.

Българинът продължи със самочувствие и във втората част. След три гейма за сервиращите, Григор проби за 3-1, след което с безкомпромисен гейм на нула трасира пътя си към полуфиналното каре.

Додиг обаче не искаше да се предаде и в седмия гейм върна пробива. Развръзката обаче не закъсня. С невероятен ретур уинър по правата Димитров реализира скрития си мачбол, повеждайки с 5-3, след което показа психическа устойчивост и приключи четвъртфинала с гейм на 30.

На полуфиналите първата ни ракета очаква победителя от сблъсъка между Пабло Куевас и Томаш Белучи. Срещу уругваеца Григор има един мач, който спечели с 6-0 6-3 на Мастърса в Париж миналата година. Срещу Белучи обаче е с три поражения от три срещи. Бразилецът печели със 7-6(3) 7-6(5) в Гщаад на клей през 2012 г., а предишната година бие Григор с 3-6 7-6(8) 6-2 в Куинс на трева. През 2009-а пък печели с 6-4 6-3 в квалификациите на US Open.