Радванска срази Пиронкова на 1/4-финала

Пиронкова отстъпи на полякинята с 2-6, 2-6

Цветана Пиронкова не успя да намери пролука в стената Агнешка Радванска и спря на четвъртфинала на турнира в Ийстбърн след 2-6 2-6. Полякинята днес почти не бъркаше и реално точно тази стабилност в разиграванията ѝ подсигури победата. Агнешка завърши двубоя с едва 6 непредизвикани грешки срещу 24 уинъра. Успехът е общо 11-и за полякинята в 13 мача с Пиронкова, като последната победа за българката дойде преди 3 години именно в Ийстбърн.

Радванска откри агресивно с къса и два уинъра за 15-40, но Пиронкова се добра до равенство и записа първия гейм на сметката си с бекхенд уинър. Именно този удар вчера заработи сериозно количество точки на най-добрата ни тенисистка, а сега я спаси от ранен пробив. Цвети набра още скорост в двубоя като взе разиграване с 18 удара в подаването на полякинята и стигна до равенство, но не успя да направи още една крачка напред.

След няколко спокойни минути на корта, Пиронкова отново изостана с 15-40 при 2-2 гейма и опита хазартна къса топка, до която Радванска достигна и материализира пробива. Първата ни ракета изигра още едно слабо подаване с две непредизвикани грешки и след още един брейк, световната №13 увеличи серията си на пет поредни гейма до крайното 6-2 в откриващия сет.

Пиронкова имаше трудни минути в началото на втората част и отново се намери изправена пред два брейкпойнта, само че се измъкна от тежкото положение със серия от форхенд уинъри. В тези минути обаче, Радванска беше истинска стена и допусна едва една грешка в първите четири гейма, с което си подсигури пробив за 2-1, който бързо затвърди на нула. Като под индиго от първия сет, полякинята наниза пет поредни гейма и затвори мача с ново 6-2.

Радванска продължава на полуфинал срещу Слоун Стивънс или Дариа Гаврилова. А въпреки поражението Пиронкова се изкачва до №41 в световната ранглиста.