Григор срещу лудия Фонини в сряда следобед

Димитров се наложи над Фонини само преди няколко седмици.

Григор Димитров си осигури място във втория кръг на турнира "Mutua Madrid Open" с награден фонд 4,185,405 евро, след като съперникът му Доналд Йънг се отказа поради контузия в кръста при резултат 6-4 3-0 в полза на българина, който в следващата фаза очаква известния с буйния си нрав Фабио Фонини.

"Не бях особено стабилен в първите няколко гейма, но като цяло изиграх добър мач", анализира първата ни ракета, за когото това бе четвърта победа от общо пет изиграни мача с американеца.

"Винаги трябва да си готов срещу Фабио, всеки знае това. Тук съм, за да играя хубави мачове и се надявам да се справя добре с всичко, което той ще хвърли към мен", добави Григор, който преди няколко седмици победи италианеца на Мастърса в Монте Карло.

Двубоят между двамата е трети в програмата на корт "Arantxa Sanxhez-Vicario", ще започне в сряда около 15:30-16:00 ч. българско време и ще може да се наблюдава на живо в интернет от линковете на TennisKafe.com.

Ако Григор съумее да се справи със съпротивата на Фонини, ще си гарантира чек за 52,090 евро и ще защити спечелените от изминалия сезон 90 точки, а на осминафиналите ще се изправи срещу Стан Вавринка.