Григор не успя и Медведев е на финал след чиста победа

Григор се бори, но не успя да се противопостави на Медведев Снимка: Getty Images
Григор се бори, но не успя да се противопостави на Медведев

Григор Димитров не успя да вземе дори сет на Данийл Медведев и загуби полуфинала на US Open с 6-7(5) 4-6 3-6. Така руснакът се класира за първия си финал на турнир от големия шлем, където ще чака победителя от двубоя между Рафаел Надал и Матео Беретини.

Българинът бе равностоен в по-голямата част от мача, но Медведев успя да спечели важните точки и да пробие, когато има възможност. Затова и Григор не успя да спечели нито един сет, въпреки че беше много близо до това още в първия сет, който загуби след тайбрек.

В следващите две части Медведев беше по-уверен и заслужено си спечели място на финала.

ПЪРВИ СЕТ

Двубоят започна ужасяващо за Григор, който бе пробит още в първия гейм, и то на нула. След това Медведев взе подаването си, но българинът влезе в серия от три поредни гейма, върна пробива и поведе с 3-2. В седмия гейм Григор отново имаше проблеми на свой сервис, но спаси брейкбол и адържа аванса си – 4-3. При 6-6 Димитров имаше сетбол на сервис на Медведев, но руснакът го отрази, взе подаването си, след което спечели и тайбрека със 7-5.

ВТОРИ СЕТ

И във втория сет видяхме пробив още в първия гейм, но този път той бе на сметката на Григор. Димитров успя да вземе подаването на Медведев в гейм, в който руснакът водеше с 40-15. За съжаление, пробивът бе върнат веднага, и то на нула. След това руснакът взе подаването си и да пробие отново Григор. В петия гейм Димитров стигна до три точки за връщане на пробива, но Медведев спаси и трите и стигна до 40-40. Последва обаче нов шанс за Григор и този път не сбърка за четвъртия брейк в гейма. При 4-5 Димитров сервира за оставане в сета, но отново бе пробит и след два часа игра Медведев поведе с 2-0 сета.

ТРЕТИ СЕТ

Третият сет започна с бързи сервис геймове на нула за двамата, но още в четвъртия Григор бе пробит. След това Медведев взе подаването си и поведе с 4-1. При 5-2 в своя полза Медведев пропусна два мачбола при сервис на Григор, но не допусна нови грешки на своя сервис и затвори мача в три сета, класирайки се за финала.