Джокович отново се оказа твърде силен за Григор

Джокович отново се оказа твърде силен за Григор Снимка: Getty Images

Григор Димитров загуби големия финал на "Мастърса" в Париж от легендата Новак Джокович след 4:6, 3:6.

Първата ракета на България изигра прекрасен турнир и достигна до първия си "Мастърс" финал от 2017 г. насам, но в днешния ден силите му не достигнаха.

Българинът не успя да покаже играта си от предните дни и макар че се бори много, отстъпи на рекордьора по титли от "Големия шлем".

Така Григор си остава само с една победа срещу сърбина, който го е побеждавал вече 12 пъти.

Първият сет започна равностойно, но малките детайли наклониха везните в полза на Джокович.

При 3:3 Ноле се възползва от първия брейкбол в мача, за да направи пробив. Силната му серия продължи и в следващия гейм, но Григор не му позволи лесно да довърши частта.

При 5:4 в своя полза Джокович сервираше за сета и срещна проблеми, но в крайна сметка две поредни грешки на Гришо доведоха до край на частта.

Вторият сет също имаше равностойно начало, но при 2:2 Димитров изигра лош сервис гейм след аванс от 30:0 и при втория си брейкол сърбинът реализира втори пробив. После успя и с лекота да го затвърди.

При 2:4 Гришо имаше труден сервис гейм, в който даде още един брейкбол на съперника, но се пребори и съхрани интригата в двубоя.

При 5:3 за Ноле, сърбинът стигна до първи мачбол и дочака грешка на Гришо от бекхенд, за да триумфира.

За световния №1 това е седма титла в Париж.