Експресен Григор с нов разгром на "Ролан Гарос"

Експресен Григор с нов разгром на "Ролан Гарос" Снимка: Getty Images

Григор Димитров продължи убедителното си представяне на "Ролан Гарос" и достигна до третия кръг с безапелационна победа с 6:0, 6:4, 6:3 над хърватина Борна Чорич.

Първата ни ракета започна мълниеносно и имаше проблеми само във втория сет при първата си среща с този съперник.

Гришо беше перфектен в първия сет, показа самочувствие и го взе без да даде нито гейм на съперника само за 29 минути.

Втората част далеч не беше толкова лека за българина и тръгна гейм за гейм. И двамата взимаха сервис геймовете си и чакаха грешка на съперника, но Гришо нанесе своя удар в най-удобния момент, при 5:4.

Сънародникът ни изпусна един сетбол след топка в аут, но при втория му шанс Чорич сгреши и сетът отиде на сметката на Григор.

Преди да започне третият сет, Димитров си взе медицински таймаут, но това не му попречи да тръгне мощно и бързо да си осигури страхотен аванс.

Той безпроблемно взе първите си два сервис гейма, а при 2:1 си спечели три брейкбола и реализира последния, за да дръпне с 3:1.

Оттам нататък българинът не даде шанс на Чорич да се върне в мача и го завърши за общо час и 51 минути.

Съперник на Григор в третия кръг ще бъде добре познатият му аржентинец Диего Шварцман.

Преди три седмици Димитров разби 16-ия в ранглистата на турнира в Мадрид, като му даде само два гейма.

До момента показаното от Гришо на "Ролан Гарос" определено е впечатляващо и след като в началото отнесе Маркос Хирон с 6:1, 6:1, 6:1, той продължава към третия кръг с едва десет загубени гейма.