Григор допусна обрат срещу унгарец и отпадна от Мастърса в Синсинати

Григор допусна обрат срещу унгарец и отпадна от Мастърса в Синсинати Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна във втория кръг на Мастърса в Синсинати след загуба с 1:2 сета от Фабиан Марожан.

Макар че най-добрият български тенисист спечели първия сет, спад в играта му позволи на унгареца да обърне и да победи след 4:6, 6:4, 6:3 за почти два часа игра.

В първия сет Григор реализира пробив за 3:2 и показа достатъчно стабилност в играта си, за да запази своето предимство и да вземе частта.

В шестия гейм на втория сет обаче беше ред на унгареца да пробие, и то без да даде нито точка на Гришо.

Българинът реагира по най-добрия начин и веднага върна пробива.

После имаше нова точка за пробив при 4:4, но не се възползва, а в следващия гейм Марожан оползотвори първия си брейкбол и изравни сетовете.

За съжаление, третата част протече зле, макар че Гришо се спаси от пробив в първия си сервис гейм.

Марожан проби за 4:2 и оттам нататък не допусна колебания до затварянето на мача.