Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Григор отпадна на четвъртфинал в Майорка и се насочва към "Уимбълдън"

Григор отпадна на четвъртфинал в Майорка и се насочва към "Уимбълдън" Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите ATP 250 в Майорка.

Българинът беше победен категорично с 6:3, 6:3 от представителя на домакините Алехандро Давидович Фокина, който е поставен под №2 в схемата.

Гришо допусна твърде много грешки в мача и не беше убедителен в своите сервис геймове, а това се оказа решаващо за поражението.

Сервисът му беше пробит четири пъти и той записа цели седем двойни грешки, а процентът му вкарани първи сервиси беше едва 63%.

На свой ред Димитров достигна само до един пробив - при ранната размяна на брейкове в първия сет.

Оттам нататък Фокина беше по-стабилният на корта и затвори мача без твърде големи затруднения.

За Гришо това беше първи сблъсък с тенисист от топ 25 от март насам.

Той все пак оставя позитивна седмица в Майорка, тъй като успя да спечели два поредни ATP двубоя за първи път през този сезон.

Оттук нататък първата ни ракета се насочва към предстоящия "Уимбълдън", който ще започне в понеделник.

Там Григор отново ще участва с "уайлд кард", а жребият ще бъде изтеглен в петък.

Добави ни в предпочитани източници в Google

Седмичен бюлетин

Задоволи любопитството си по най-удобния начин — най-интересните статии директно в пощата ти.

Без спам. Можеш да се отпишеш по всяко време.


Най-четените