Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите ATP 250 в Майорка.
Българинът беше победен категорично с 6:3, 6:3 от представителя на домакините Алехандро Давидович Фокина, който е поставен под №2 в схемата.
Гришо допусна твърде много грешки в мача и не беше убедителен в своите сервис геймове, а това се оказа решаващо за поражението.
Сервисът му беше пробит четири пъти и той записа цели седем двойни грешки, а процентът му вкарани първи сервиси беше едва 63%.
На свой ред Димитров достигна само до един пробив - при ранната размяна на брейкове в първия сет.
Оттам нататък Фокина беше по-стабилният на корта и затвори мача без твърде големи затруднения.
За Гришо това беше първи сблъсък с тенисист от топ 25 от март насам.
Той все пак оставя позитивна седмица в Майорка, тъй като успя да спечели два поредни ATP двубоя за първи път през този сезон.
Оттук нататък първата ни ракета се насочва към предстоящия "Уимбълдън", който ще започне в понеделник.
Там Григор отново ще участва с "уайлд кард", а жребият ще бъде изтеглен в петък.

