Григор се бори до последно в трисетова драма, но отпадна на старта в Мадрид

Григор се бори до последно в трисетова драма, но отпадна на старта в Мадрид Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна в първия кръг на Мастърса в Мадрид след драматична загуба с 1:2 сета от южноафриканеца Лойд Харис.

54-тият в ранглистата надделя над Гришо с 6:3, 3:6, 7:6(5) в битка, продължила два часа и половина и преминала през редица обрати.

В първия сет южноафриканецът проби за 5:3 и веднага се възползва, за да вземе частта.

Във втория сет отново противникът на Григор реализира първи пробив и поведе с 2:1 гейма, но този път българинът реагира и моментално върна брейка.

Последваха добри моменти за Григор и в драматичния шести гейм от сета той реализира още един пробив за 4:2, а след като го затвърди вече нямаше проблеми да затвори частта.

Третият сет също се разви драматично. Още веднъж първият пробив отиде на сметката на Лойд Харис, който поведе с 3:1, а после и с 5:2.

Тогава Димитров трябваше да спасява три поредни мачбола, но прояви невероятна психика и се справи, за да намали до 3:5, а после използва импулса и върна пробива в сета.

Последваха убедителни сервис геймове и за двамата, при които те въобще не дадоха точка на съперника и вкараха двубоя в решителен тайбрек.

Там за съжаление Харис беше едни гърди напред и си осигури няколко точки аванс за 6:3.

Българинът отрази още два мачбола (общо 5 за целия мач), но при 6:5 Харис стигна до победната точка.