Григор се измъчи срещу французин, но взе победата

Григор се измъчи срещу французин, но взе победата Снимка: Getty Images

Григор Димитров срещна доста трудности, но накрая се поздрави с успех с 6:1, 3:6, 7:5 над французина Адриан Манарино във втория кръг на турнира във Вашингтон.

Като поставен под №5 в основната схема българинът пропусна първия рунд, а във втория взе четвърти успех от също толкова мача срещу французина.

Нещата стартираха безоблачно с 32-минутен първи сет, в който Григор помете традиционно удобния си съперник. Българинът проби два пъти и даде гейм на французина чак при 5:0.

Вторият сет бе различен, а двамата печелеха подаванията си сравнително лесно, за да дойде пробив при 3:4 за Манарино.

Третата част бе 54-минутен екшън, в който французинът нанесе първия удар и проби за 1:2. Последваха тежки моменти за Гришо, но при 3:4 той върна пробива в маратонски гейм, за да остане в играта.

Последва нов ключов миг - Димитров сервираше при 5:5, като се стигна до точка за пробив, която бе и скрит мачбол за Манарино. Но българската звезда оцеля, измъкна се от ситуацията и взе подаването си. А после, когато се очакваше Адриан да спечели подаването си и да се стигне до решаващ тайбрек, Григор направи отличен гейм и го проби на нула, за да затвори мача със 7:5.

Победата го праща срещу Себастиан Корда в третия кръг.