Изумителната Цвети Пиронкова е на 1/4-финал срещу Серина!

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на US Open след невероятна битка срещу французойката Ализе Корне. Мачът продължи почти три часа, а родната звезда надигра 56-ата в света с 6:4, 6:7(5), 6:3. Следващата съперничка на Цвети е могъщата Серина Уилямс.

Във втората част при 5:4 и 40:30 Пиронкова пропусна мачбол, но това не я пречупи, показа невероятен дух и извоюва успеха.

Мачът започна с пробив за Корне за 2:0, но Цвети успя да го върне бързо след маратонска битка. Постепенно тя пое инициативата и малтретираше с безпогрешния си бекхенд съперничката, въпреки че сервисът ѝ вървеше далеч по-добре.

Развръзката на сета настъпи с пробив за 5:4, а след почивката Пиронкова затвори частта, давайки само точка на Корне.

Изключителните минути на Цвети на корта продължиха и в началото на втория сет - още на старта му проби и затвърди, а в третия гейм пропусна три брейкбола да направи 3:0. Това я смути и Корне не само върна пробива, но и записа четири поредни гейма за 4:2 в своя полза.

С много стабилно представяне Пиронкова най-после спря серията на французойката и удържа подаването си - 4:4.

Последва най-оспорваният гейм от началото на двубоя, продължил повече от 10 минути. В него нервите на Корне не издържаха и направи две двойни грешки, които помогнаха на Цвети да пробие и да си осигури гейм, в който да сервира за място на четвъртфиналите.

Напрежението властваше и у двете и родната тенисистка пропусна мачбол. Пиронкова обаче успя да се вдигне отново въпреки умората - проби отново за 6:5 и отново застана на линията да сервира за мача. Но пак не успя и се стигна до тайбрек, който загуби с 5:7.

Въпреки че три години отсъства от кортовете, Цвети показа страхотна физическа устойчивост в решителната част. Българката бе пробита за 1:2, но веднага върна пробива, а след още един брейк в нейна полза за 5:3 си осигури поредната възможност за приключването на маратонската битка и този път не трепна.