Крал Надал попиля Джокович и отново е на върха на Ролан Гарос

Крал Надал попиля Джокович и отново е на върха на Ролан Гарос Снимка: Getty Images

Рафаел Надал взе безпрецедентна 13-а титла на Ролан Гарос след безапелационна победа с 6:0, 6:2, 7:5 в големия финал срещу водача в ранглистата Новак Джокович.

Краля на клея оправда напълно прозвището си и отнесе съперника за 2 часа и 43 минути, като закръгли на 20 титлите си от Големия шлем.

Така Надал вече е наравно с Роджър Федерер на върха по титли от мейджърите, докато Ноле остава зад тях със 17 трофея от Големия шлем.

Матадора успя и да прекрати невероятната серия на Джокович през 2020 г., който до момента беше непобеден и единственото му отпадане беше дисквалификацията на US Open.

Испанецът смаза съперника в първия сет, като го проби в самото начало и не му даде нито гейм до края на частта.

Във втория сет Джокович най-сетне успя да вземе гейм, но последваха нови два пробива на Надал и той нямаше проблеми да поведе с 2:0 сета.

Третата част беше по-различна и Ноле оказа сериозен отпор. Той допусна нов пробив за 2:3, и то пробив на 0, но веднага успя да го върне и да изравни за 3:3.

В следващите геймове двамата бяха равностойни, но при 5:5 Надал реализира последния си пробив, подпомогнат от двойна грешка на сърбина при брейкбола.

После Рафа затвори мача с перфектен сервис гейм на нула, завършен с ас по диагонала.