Мечтата на Серина отново няма да се сбъдне

Мечтата на Серина отново няма да се сбъдне Снимка: Getty Images

Наоми Осака отново се оказа непреодолимо препятствие по пътя на Серина Уилямс към 24-тата титла от Големия шлем. Японката записа трета победа в общо четири мача над идолката си и се класира на финала на Australian Open.

Поставената под №3 Осака спечели срещу 39-годишната все още активна легенда в два сета - с 6-3 6-4, за само час и 16 минути игра. В битката за трофея в Мелбърн Осака ще се изправи срещу Дженифър Брейди, която победи Каролина Мухова в другия полуфинал с 2-1 сета.

Подвизите на Осака срещу Уилямс започнаха на финала на US Open 2018. Това бе вторият случай, в който Серина пропусна да спечели мечтаната 24-та. Американката загуби последните си четири финала на турнири от Големия шлем, като за първи път отпада на полуфиналите в Мелбърн, където е седемкратна победителка.

Това пък ще бъде четвърти финал от Шлема за Осака и втори в Мелбърн. Интересното е, че японката неизменно печели титлата във всеки от предишните си достигания до финал. Вече споменахме за победата над Серина на US Open 2018. След това Осака триумфира и на Australian Open, а през 2020-а отново завоюва титлата в Ню Йорк.

Ако вярваме в поличби, може да очакваме нов триумф в Мелбърн.