Мощен Григор си уреди среща с лидера в ранглистата

Мощен Григор си уреди среща с лидера в ранглистата Снимка: Getty Images

Григор Димитров спечели втора поредна победа на Мастърса в Париж и надделя над Фабио Фонини с 6:0, 7:5, за да си уреди среща със световния №1.

Италианският ветеран не взе нито гейм в първия сет и беше безпомощен пред силата на българина.

Първата част продължи само 32 минути, но във втората 59-ият в света Фонини оказа по-сериозен отпор.

Гришо успя да пробие за 3:1 гейма, но за съжаление веднага допусна рибрейк след грешка от форхенд и така италианецът се задържа в мача.

В играта на първата ни ракета имаше спад, но той продължи да взима сервис геймовете си, а при 5:4 за него двамата изиграха маратонски гейм, в който Фонини все пак оцеля, спасявайки два мачбола.

При 6:5 Димитров отново доминираше и след като пропусна два от трите поредни мачбола, дочака двойна грешка на съперника си, за да приключи двубоя.

В следващия кръг Гришо ще се изправи срещу лидера в ранглистата Карлос Алкарас, който по-рано победи с 6:4, 6:4 Йошихито Нишиока.

Това ще бъде девети пореден осминафинал за Григор на Мастърса във френската столица.