Обрат и изстрадана победа за Григор в Антверп

Обрат и изстрадана победа за Григор в Антверп Снимка: Getty Images

Григор Димитров се пребори за трудна победа с 2:1 сета над 34-годишния испанец Пабло Андухар на осминафинал в турнира от сериите ATP 250 в Антверп.

Битката между двамата продължи близо два часа и половина, но Гришо успя да надделее с 4:6, 6:3, 6:4.

Откриващият сет започна с убедителни сервиси на българина, а резултатът вървеше гейм за гейм.

Първият пробив обаче дойде за 5:4 за Андухар, който се възползва от спад в играта на Гришо към края на частта и затвори сета.

Димитров се съвзе и стартира мощно втория сет, като взе сервис гейма си, а после с атаки от бекхенд реализира пробив и веднага го затвърди за 3:0 гейма. Натрупаната преднина се оказа достатъчна, за да успее Гришо да вземе частта с 6:3.

В решителния сет изглеждаше, че Гришо контролира събитията и той успя да реализира пробив за 2:1, а после да го затвърди и да направи още един, за да дръпне с 4:1.

Андухар обаче се върна в мача, започна да поема повече рискове и върна единия пробив до 3:4.

В изключително драматичен осми гейм Григор трябваше да спасява цели 4 брейкбола, преди да успее да се измъкне и да поведе с 5:4.

Така той си спечели възможността да сервира за мача и не пропусна да приключи двубоя в своя полза след 2 часа и 23 минути игра.