Огромен Григор шокира Рубльов във Виена

Огромен Григор шокира Рубльов във Виена Снимка: Startphoto.bg

След невероятен мач Григор Димитров стигна до напълно заслужена победа срещу световния №8 Андрей Рубльов с 6-3 6-4 за само 70 минути. Така българинът се класира за четвъртфиналите от сериите ATP 500 във Виена.

Гришо записа втория си успех през сезона срещу съперник от топ 10 след този над Каспер Рууд (тогава номер 7) на същата фаза на "Мастърс"-а в Монте Карло. Общо в кариерата си вече топ тенисистът ни вече има 30 победи над опоненти от такава величина.

В битка за място на полуфиналите Гришо ще премери сили с Маркос Гирон, който елиминира изненадващо Камерън Нори.