Пиронкова потегли с победа в Маями след два тайбрека

Пиронкова потегли с победа в Маями след два тайбрека Снимка: Getty Images

Цветана Пиронкова започна с победа на силния турнир в Маями с награден фонд от над три милиона долара.

В първия кръг българката се наложи над поставената под №19 на турнира американка Катрин Макнали със 7-6(0) 7-6(4) за малко над два часа игра.

Двубоят премина през доста обрати. Пиронкова загуби първите два гейма в мача, но след това спечели пет последователни, за да поведе с 5-2, а при 5-4 първата ни ракета пропусна сетбол при сервис на американката.

След петте последователни гейма за Цвети американката направи своя серия от четири и поведе с 6-5. Дори сервира за сета, но точно тогава допусна пробив, а в тайбрека Пиронкова бе безапелационна и остави Макнали на нула.

Във втория сет българката изоставаше с 2-5, но успя да изравни до 5-5, след което сетът влезе в тайбрек. Там Пиронкова отново по-големия си опит, успя да дръпне с 5-2 и запази аванса си до края.

Така българката надви 19-годишната Макнали, а във втория кръг я очаква беларускинята Олга Говорцова.