Провал за Григор срещу 130-ия в света още на старта в Акапулко

Провал за Григор срещу 130-ия в света още на старта в Акапулко Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна безславно от турнира в Акапулко, губейки с 6-7(8) 7-5 3-6 от 130-ия в световната ранглиста Стефан Козлов още в първия кръг.

Първата ни ракета, който за първи път от 2019 година, изпадна извън първите 30 на световния тенис, допусна изключително много грешки в играта си и отпадна още на старта на турнир, който спечели през 2014-а.

Малко преди началото на двубоя имаше промяна в съперника за Григор. Максим Креси изненадващо се отказа от участие на турнира и бе заместен от Козлов, който поднесе голямата изненада, отстранявайки българина.

Двубоят започна със загубен сервис гейм за Димитров. Козлов се опита да задържи аванса си до края, но самият той бе пробит за 4-4 и така Григор се върна в сета. Още в следващия гейм отрази три точки за пробив, а след тежък сервис гейм и за американеца резултатът стана 5-5. Накрая се стигна и до тайбрек, който Димитров загуби с 8-10.

Във втория сет грешките от ракетата на българина продължаваха да се нижат. Но имаше такива и от отсрещната страна на мрежата. Видяхме цели пет пробива в гейма, който в крайна сметка отиде в сметката на Григор след 7-5. Кузлов пък се нуждаеше от бърза медицинска помощ, тъй като получи сериозни крампи в краката си, а Гришо показа спортсменство, като веднага отиде да провери състоянието на противника си.

В третия сет почти нищо не вървеше за българина, чийто удари често отиваха в аут. В първия гейм Гришо пропусна цели шест възможности за пробив, след което изглеждаше, че трудно може да стигне до крайния успех в мача. Българинът допусна пробив за 2-4, който можеше да си върне два гейма по-късно при още един малко по-дълъг сервис гейм на американеца, но не успя да го стори.

При 5-3 Козлов сервира за мача, Григор изкара още няколко топки и аут, завършвайки със слайс в мрежата, и напусна турнира още в първи кръг.