Саша Зверев вдигна крушата в Акапулко

Александър Зверев победи Стефанос Циципас с 6:4, 7:6(3), за да грабне титлата от турнира от категория АТР 500 в Акапулко. По този начин световният №3 спечели своята първа титла за сезона и общо 14-а в кариерата.

Трофеят за него е и първи в Акапулко, след като Зверев до този момент имаше само един финал в мексиканския курорт, загубен от Ник Кирьос през 2019-а.

А началото на мача изобщо не предвещаваше подобен сценарий, защото Стефанос Циципас поведе с 4:1 в първия сет. Гръцкият тенисист бе тотален господар на корта, като дори пропиля три брейкбола, с които да дръпне с 5:1 в резултата.

Това се оказа ключов момент, защото спасените три брейкбола вдъхнаха нужаната увереност на Зверев, който не само обърна гейма, но и целия сет.

Във втория до 4:4 нямаше пробиви, след което Зверев взе подаването на съперника и сервираше за мача. Стигна до мачбол, но Циципас го отрази и в крайна сметка направи рибрейк. В тайбрека обаче световният №3 беше много стабилен и даде само три точки на гърка.