След два тайбрека Григор мина през десетия в света

След два тайбрека Григор мина през десетия в света Снимка: Getty Images

Григор Димитров победи десетия в света Хуберт Хуркач със 7-6(4) 7-6(5) за час и 49 минути игра и така се класира за четвъртфиналите на турнира ATP 500 в Ротердам.

Гришо вече има три победи в три двубоя с най-добрия полски тенисист, като предишните две бяха в три сета на четвъртфиналите на "Мастърс"-а в Индиън Уелс през 2021-ва и на "Мастърс"-а в Монте Карло 2022-ра.

И в двата предишни случая мачовете стигаха до решителен тайбрек в третия сет, докато сега Димитров надделя с чиста победа, като и в двата гейма минаха през тайбрекове.

Следващият противник на Гришо в Ротердам ще бъде определен от дуела между Максим Креси и някого измежду Андрей Рубльов и Алекс де Минор.