Цвети се бори, но отново нямаше шансове срещу Серина

Цвети се бори, но отново нямаше шансове срещу Серина Снимка: Getty Images

Цветана Пиронкова отново бе спряна от Серина Уилямс. Българката загуби двубоя между двете с 1-6 4-6 и отпадна на осминафиналите на турнира "Яра Вали Класик" в Мелбърн.

Турнирът е подгряващ за Australian Open, който ще стартира следващата седмица. Пиронкова се класира за първия за годината турнир от Големия шлем с три победи в квалификациите в Дубай през януари.

Серина влезе с бясна скорост в първия сет, докато Цвети допускаше много грешки, и в рамките на само 28 минути той замина в сметката на американката.

Пловдивчанката трябваше да спасява брейкбол още в първия си гейм, не успя да го направи и Серина започна с пробив. Уилямс проби отново за 4-1 и още веднъж за 6-1, с което набързо спечели първата част.

Във втория сет Уилямс дръпна малко крака от газта, Пиронкова даде повече отпор, но не успя да се противопостави на мощта от основната линия на Серина, която отново натисна в правилния момент. Американката печелеше лесно своите сервис геймове, докато Цвети трябваше да се бори за абсолютно всяка точка на свой сервис.

Все пак, с напредване на сета, Пиронкова изглеждаше все по-уверена и започна да сервира все по-добре. Не видяхме пробиви в първите девет гейма и при 4-5 българката трябваше да подава за оставане в мача. Десетият гейм се превърна в истинска гладиаторска битка, преминала през няколко равенства, като и двете имаха шансове да спечелят гейма. Все пак Серина показа класата си, успя да пробие и да спечели втория сет с 6-4, с което затвори и мача в своя полза.

Това бе шеста поредна победа от общо шест срещи между двете за Уилямс. На четвъртфиналите Серина ще се изправи срещу победителката от двойката Каролина Плишкова - Даниеле Роуз Колинс.