Жегата и британец пречупиха Григор в Маями

Жегата и британец пречупиха Григор в Маями Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира от сериите ATP 1000 в Маями след загуба от Камерън Нори с 5-7 5-7 за малко над два часа игра.

Българинър не успя да се справи с жегата и влажния въздух в Калифорния и видимо бе изтощен от тежките условия, които през миналия ден принудиха друг британец да се откаже, след като припадна на корта.

Григор бъркаше във важните точки, съперникът му, като левичар, разчиташе много на добрия си начален удар, като направи повече от десет аса.

Освен това изглеждаше сякаш българинът изпитва и сериозни болки, които му попречиха да спечели двубоя.

Григор пропусна да спечели първия сет, след като успя да направи пробив за 5-3 и трябваше да сервира за спечелването на първата част. На свой ред обаче бе пробит, Нори изравни резултата, след което спечели и следващите два гейма, за да обърне сета в своя полза.

Във втората част умората и болката, които бяха налегнали Гришо, бяха очевидни. Българинът обаче се бореше почти до последно. Въпреки че бе пробит за 1-2, бързо върна пробива и изравни резултата. В края на двубоя обаче всички сили го бяха напуснали, допусна нов пробив за 5-6, а в последния гейм просто изгледа отблизо печелившите удари на противника си.

В третия кръг Камерън Нори ще се изправи срещу №22 в схемата Тейлър Фриц. По-рано днес американецът постигна безпроблемна победа над Маркос Жирон с 6-2 6-2.