Автогол и червен картон стъжниха живота на Арсенал в Лига Европа

Сократис беше изгонен още в края на първото полувреме и оттам всичко много бързо се срина за Арсенал Снимка: Getty Images

Арсенал се изложи и загуби с 1:3 гостуването на Рен в първи осминафинален сблъсък между съперниците в Лига Европа.

Въпреки доброто си начало, "артилеристите" сами се закопаха с червен картон и автогол и отново ще трябва да преследват обрат в реванша на свой терен - както стана и срещу БАТЕ Борисов в предния кръг.

Стартът беше идеален за играчите на Унай Емери и в 4-ата минута Алекс Иуоби откри с щастлив гол, при който той се опита да центрира топката, но вратарят на Рен заспа и тя влезе във вратата му.

После Лукас Торейра и Мустафи изпуснаха да покачат преднината на Арсенал, а всичко се обърна в 41-ата минута, когато Сократис беше изгонен с втори жълт картон.

От отсъдения пряк свободен удар Бенжамен Буриго първо стреля в стената, но при втория опит отправи страхотен удар, който остави безпомощен Чех - 1:1.

След почивката Арсенал беше подложен на натиск и Чех направи няколко поредни спасявания. В 65-ата минута обаче Начо Монреал отклони топката в собствената си врата след центриране отдясно и Рен поведе с 2:1.

Минути след това Чех блесна с още едно спасяване срещу Бен Арфа, но в 88-ата минута домакините стигнаха до трети гол.

Исмаила Сар с глава завърши чудесна контраатака и даде на французите солиден аванс преди ответния двубой, който е след седмица на "Емирейтс".