ПСВ и Тотнъм се самоубиха зрелищно

Капитанът на ПСВ Де Йонг тъкмо е отбелязал за 2:2 срещу останалия с 10 души Тотнъм Снимка: Getty Images

ПСВ Айндховен и Тотнъм завършиха 2:2 в ранния мач на вечерта от група Б в Шампионската лига.

В интересен двубой с обрати и много динамика, двата тима търсеха победата, за да запазят шансовете си в групата - но си поделиха точката, която ги оставя далеч зад Интер и Барселона.

В 30-ата минута домакините поведоха след изстрел на Ървинг Лосано, който се отклони в Тоби Алдервейрелд и прехвърли Лорис.

9 минути по-късно Лукас Моура изравни, също след рикошет. Втората част започна добре за английския тим и в 54-ата минута Хари Кейн засече с глава центриране на Ериксен отляво, за да даде преднина на Тотнъм с 2:1.

После гостите направиха още добри атаки, с които можеха да си решат мача, но Ерик Ламела уцели гредата.

В 79-ата минута "шпорите" позволиха опасна контраатака, при която Уго Лорис излезе и фаулира грубо Ървинг Лосано. Съдията веднага извади директен червен картон на вратаря и Тотнъм трябваше да доиграе с човек по-малко.

В 87-ата минута ПСВ стигна до равенството чрез капитана си Люк де Йонг, който отклони изстрел към резервния вратар на Тотнъм Ворм за 2:2.

Така съперниците спечелиха първа точка в групата, докато Барселона и Интер имат по 6 т. преди мача помежду си тази вечер.