Страдания за Барса в Неапол, но "каталунците" отърваха загубата

Двата тима оставиха развръзката за реванша Снимка: Getty Images
Двата тима оставиха развръзката за реванша

Барселона измъкна 1:1 от Наполи на "Сан Паоло" в 1/8-финал от Шампионската лига и изглежда в добра позиция да отстрани съперника на реванша на "Камп Ноу".

Каталунците за пореден път играха неубедително при гостуване в Лигата и можеха да загубят, а накрая останаха с 10 души и дадоха две жертви преди ответния сблъсък.

През първата част Барса владееше топката, но играеше лежерно, докато домакините дочакаха грешка в противниковата защита и се възползваха.

В 30-ата минута Юмтити загуби топката пред наказателното си поле, Жиелински намери Дрис Мертенс и белгиецът с хубав удар откри резултата.

Барселона така и не стигаше до сериозно положение, от което да изравни.

Това най-сетне се случи през втората част - в 57-ата минута Антоан Гризман засече центриране отдясно и направи 1:1.

Наполи създаде още няколко сериозни положения и първо Инсиние, а после и Кайехон затрудниха Тер Щеген, но той направи важни спасявания.

В 89-ата минута Артуро Видал си изкара два жълти картона един след друг, първо за нарушение срещу Руи, а после за агресивна реакция срещу съперника си. Така чилиецът беше изгонен и ще пропусне реванша на 18 март. В него няма да играе и Серхио Бускетс, който също е с натрупани картони.