Левски пак отнесе голям бой от АЕК и изхвърча от Европа

Неволите на Левски започнаха още с тази дузпа в 7-ата минута и продължиха до самия край Снимка: LAP.bg

Левски отпадна от Лига Европа във втория предварителен кръг след втора тежка загуба от кипърския АЕК Ларнака - 0:4 на стадион "Георги Аспарухов".

Това е изравнен антирекорд за най-тежка домакинска загуба на отбора в евротурнирите. В реванша срещу кипърския тим, "сините" показаха разпиляна игра и можеха да загубят и с още по-катастрофален резултат, а поражението бележи края на техния сезон в евротурнирите след общ резултат 0:7 срещу АЕК.

Мачът започна по възможно най-лошия начин за домакините - Хали Тиам се контузи и беше заменен принудително, новият нападател Найджъл Робърта изпусна едно положение и в 7-ата минута АЕК получи дузпа.

Защитата изпусна Апостолос Джану, Мартин Райнов се намеси нескопосано и го изрита отзад, а реферът веднага посочи бялата точка. Иван Тричковски реализира за 1:0.

В 29-ата минута Джану центрира отдясно, Тричковски беше забравен на далечната греда и с удар от движение реализира втория си гол - 2:0.

Левски играеше с изнесена напред защита и рискуваше твърде много, затова и можеше да получи още голове. В атака обаче "сините" се отчетоха само с един лек удар на Станислав Костов.

През втората част Иван Тричковски отбеляза още два гола и завърши мача общо с четири. В 75-ата минута македонецът засече на далечната греда след центриране от пряк свободен удар, като отново беше изпуснат от Райнов.

В 82-ата минута Акоран се разходи край защитата в синьо и сервира на Тричковски, който оформи крайния резултат.