Ливърпул повали ПСЖ в супермач на "Анфийлд"

Стъридж откри резултата, а после беше сменен от Фирмино и бразилецът заби победния гол Снимка: Getty Images

Ливърпул удари Пари Сен Жермен с 3:2 в първия голям сблъсък от груповата фаза на Шампионската лига.

Двата тима оправдаха очакванията за зрелище на "Анфийлд", в което домакините дръпнаха с 2:0, ПСЖ успя да изравни, но в края Ливърпул оползотвори превъзходството си с победно попадение.

При първото интересно положение Върджил ван Дайк стреля след корнер и Ареола спаси. По-активната игра на Ливърпул даде резултат в 31-ата минута, когато Даниел Стъридж откри с глава след центриране на Робъртсън отляво.

В 35-ата минута Бернат откровено препъна Джорджиньо Вайналдум в наказателното поле и Джунейт Чакър даде дузпа за домакините. Джеймс Милнър я превърна в гол за 2:0.

Само пет минути по-късно обаче Пари Сен Жермен върна един гол. При центриране отляво намиращият се в засада Кавани не успя да играе с топката, тя стигна до Тома Мюние и белгиецът я насочи във вратата с хубав удар с левия крак за 1:2.

Второто полувреме мина при доминация на Ливърпул и в 58-ата минута Мохамед Салах отбеляза с добавка, но голът правилно не беше признат заради нарушение на Стъридж срещу вратаря Ареола.

"Мърсисайдци" не успяваха да нанесат решаващ удар при многото си атаки и макар че ПСЖ не показваше почти нищо в предни позиции, все пак изравни.

В 83-ата минута Салах сбърка един пас в центъра, ПСЖ организира контраатака и Килиан Мбапе я завърши за 2:2.

В късен герой за Ливърпул се превърна влезлият като резерва Роберто Фирмино. В 92-ата минута той се освободи с финт и стреля точно в далечния ъгъл, за да донесе първи три точки на отбора си в групата.

В другия мач от група C Цървена звезда удържа Наполи в Белград и срещата завърши 0:0.