Късен шок за Арсенал в Португалия

Арсенал отново изпусна победата, след като водеше в резултата Снимка: Getty Images
Арсенал отново изпусна победата, след като водеше в резултата

Арсенал изпусна победата при визитата си на Витория Гимараеш и взе само точка, след като допусна изравняване за 1:1 в добавеното време.

В края домакините дори можеха да стигнат до пълния обрат, но на няколко пъти не успяха с ударите си, а веднъж дори гредата помогна на вратаря Деймиън Мартинес.

Шкодран Мустафи бе дал преднина на „артилеристите“ в 80-ата минута, засичайки центриране на Никола Пепе от фаул и не се виждаше как Витория може да стигне до равенството.

Най-добрият шанс на домакините за гол преди това дойде още в осмата минута, когато Педро Родригеш нацели гредата, но след това португалците не успяваха да застрашат по никакъв начин вратата на Деймиън Мартинес.

Унай Емери бе направил цели осем промени в състава си, който бе пълен с резерви и младоци и изглеждаше, че държи нещата в свои ръце, още повече след гола на Мустафи.

В края обаче Витория натисна и при едно от положенията си успя да изравни. Отбраната на Арсенал бе заспала при един пробив отдясно, топката стигна до Дуарте, който с ефектно изпълнение с ножичен удар оформи крайното 1:1.

Така португалците взеха първа точка в групата през този сезон, но остават на последното място. Арсенал продължава да е лидер с 10 пред Айнтрахт с шест и Стандарт Лиеж с три.