Реал ще сложи край на европейската приказка за Волфсбург

Реал (Мадрид) и Волфсбург ще се срещнат за първи път
Това е трети 1/4-финал за Волфсбург в европейските клубни турнири – през сезон 2009/10 отпаднаха от Фулъм след 1:2 като гост и 0:1 у дома в Лига Европа (първия сезон на турнира с новото име), а през миналия сезон, отново в Лига Европа, загубиха с 1:4 у дома от Наполи и завършиха наравно 2:2 в реванша.
Реал (Мадрид) е на четвъртфинал в Шампионската лига за шеста поредна година, като спечелиха в предишните пет пъти.
Реал е един от двата отбора – заедно с Барселона – които все още нямат загуба в тазгодишната надпревара.
„Кралете“ са в серия от шест последователни победи във всички състезания след загубата с 0:1 у дома в градското дерби с Атлетико на 27 февруари.
Кейлор Навас запази мрежата си суха в последните осем мача в Шампионската лига и е единствено зад Йенс Леман (853) по минути без гол в надпреварата.
Юлиян Дракслер бе в цветовете на Шалке на 1/8-финалите през сезон 2013/14, когато Реал разби „кралскосините“ с 6:1 в Гелзенкирхен, след което постигнаха нов успех – с 3:1 в Мадрид. Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема се разписаха по два пъти в първия мач, а португалецът добави още два към сметката си в реванша.

Реал (Мадрид) гостува на Волфсбург в първи 1/4-финален сблъсък от Шампионската лига в сряда вечер от 21:45 часа българско време. „Кралете“ влизат в мача след победа с 2:1 в съботното Ел класико и ще се надяват да повторят успеха си.

„Вълците“ са на този етап от турнира за първи път в историята си. След като за първи път излязоха от групите на най-престижния европейски клубен турнир, отстраниха друг дебютант в елиминационната фаза – Гент – и си осигуриха билет за четвъртфиналите.

Двата отбора не са се срещали досега, като Волфсбург има само пет мача срещу испански противници – победи Виляреал с 4:1 у дома на 1/16-финалите в Лига Европа през сезон 2009/10 и продължи след общ резултат 6:3. В третия кръг за Купата на УЕФА през 1999/00 пък загуби на два пъти (2:3 у дома и 1:2 като гост) от Атлетико (Мадрид).

Едва ли обаче ще може да повтори успеха си срещу „кралете“.

Реал има богат опит срещу немски опоненти – 28 победи, 10 равенства и 22 загуби в 60 мача. „Белите“ спечелиха последните си четири срещи срещу германски отбори, вкарвайки 22 гола в тях. Спечелиха и три от последните си четири гостувания в Германия, въпреки че преди това имаха едва една победа в 25 визити.

Рафаел Варан ще е големият отсъстващ за Реал, докато Волфсбург ще е без Налдо, Юнг и Бас Дост.

В галерията може да видите и по-интересните факти и статистики преди двубоя на „Фолксваген Арена“.