Шок и ужас на "Бернабеу": ЦСКА Москва разпиля Реал Мадрид

ЦСКА отново шокира Реал Снимка: Getty Images
ЦСКА отново шокира Реал

ЦСКА Москва победи за втори пореден път Реал Мадрид. Преди два месеца руснаците спечелиха домакинския си мач с 1:0, а тази вечер разпиляха европейския шампион от последните три години с класическото 3:0 насред „Сантяго Бернабеу“ в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

Нищо в играта на „кралете“ не вървеше, а след първоначалния домакински натиск, ЦСКА методично наказваше Реал със смъртоносните си контраатаки.

Сантяго Солари беше пуснал доста резерви и въпреки това, Реал започна силно и имаше възможности да поведе, но те бяха пропилени от Винисиус и Марко Асенсио, като испанецът веднъж удари и греда.

Така, в 37-ата минута Фьодор Чалов изведе гостите напред. Деветката на гостите получи добър извеждащ пас от Сигурдсон и с хубав удар с левия крак преодоля Куртоа.

Шокът за зрителите на „Сантяго Бернабеу“ стана още по-голям шест минути по-късно. В 43-трта Георги Шеников се възползва от неразбория в отбраната на домакините. Удар на Чалов бе спасен от Куртоа, топката попадна в Шеников, който с удар от въздуха даде два гола аванс на ЦСКА на почивката.

Резултатът предизвика мигновена реакция от Солари. Старши-треньорът на Реал извади Карим Бензема, който отново бе незабележим, и пусна Гарет Бейл в началото на втората част. Малко по-късно в игра влезе и Тони Кроос на мястото на Маркос Йоренте.

Реал обаче така и не успяваше да организира опасна атака, а лошите новини за Солари продължаваха да валят. Шокът и паниката в отбраната на домакините продължи. Централната двойка бранители Хесус Вайехо и Хавиер Санчес изобщо не се справиха с работата си и позволиха на ЦСКА да отбележи трети гол.

Влашич бе оставен да снове в наказателното поле, върна топката назад и 19-годишният Арнур Сигурдсон направи резултата класически в 73-тата минута с диагонален удар от границата на наказателното поле.

Това е и най-тежката загуба за Реал Мадрид в Европа на „Сантяго Бернабеу“.

Въпреки загубата, Реал завърши първи в групата си с 12 точки. Втори остана Рома с девет, след като „вълците“ също загубиха последния си двубой – с 1:2 от Виктория Пилзен. Виктория и ЦСКА събраха по седем точки, но чехите ще играят в Лига Европа напролет заради по-добрите си показатели срещу ЦСКА в директните двубои.