Мората се отпуши срещу Миланов и МОЛ Види

След нови големи пропуски Мората най-сетне успя да вкара и реакцията му беше най-вече на облекчение Снимка: Getty Images

Челси победи трудно унгарския шампион МОЛ Види с 1:0 на "Стамфорд Бридж" в група L на Лига Европа.

Сполетеният от голова суша нападател Алваро Мората най-сетне се отпуши и вкара победния гол, с който "сините" постигнаха втори пореден минимален успех в групата.

Така Челси води в класирането с 6 т., следван от ПАОК и БАТЕ Борисов с по 3, докато МОЛ Види остава с 0.

За унгарците като титуляр игра българският национал Георги Миланов, който беше заменен десетина минути преди края. В състава на домакините Маурицио Сари беше прибегнал до очаквани ротации и това се отрази на играта на Челси.

Мората на няколко пъти пропусна преди почивката, като първият му шанс беше стопроцентов, но испанецът показа липса на увереност в завършващия удар.

МОЛ Види удържа в защита до 70-ата минута, когато Уилиан продължи с глава едно центриране и от няколко метра Мората стреля мигновено за 1:0.

В 83-ата минута дойде големият шанс на унгарците да изравнят, но Кепа направи много важно спасяване. Малко след това Мората се отчете с още един голям пропуск, но Челси не изпусна победата.

В другия мач от групата ПАОК изненадващо разби с 4:1 като гост БАТЕ Борисов.