Летящ старт на сезона за ЦСКА с разгром в Лига Европа

С известна доза шанс Евандро (вдясно) отбеляза първия гол във вратата на Титоград и доста улесни мача за ЦСКА Снимка: LAP.bg

ЦСКА-София започна отлично новия сезон и в първия си официален мач разби с 4:0 ОФК Титоград на "Българска армия".

Срещата от първия предварителен кръг на Лига Европа протече според очакванията - черногорците нямаха класата да се противопоставят на българския вицешампион и се стигна до убедителна домакинска победа.

ЦСКА започна агресивно, но не успя да стигне до ранен гол, макар че Али Соу излезе на изгодна позиция още в 3-ата минута.

В следващите минути гостите заиграха по-смело и на няколко пъти създадоха напрежение пред Черниаускас с дълги топки зад защитата. В 40-ата минута обаче "армейците" поведоха с доста щастлив гол и мачът стана далеч по-лесен за тях.

Тиаго Родригес стреля от фаул, топката коварно тупна пред вратаря Иванович и той я изпусна. Притичалият Евандро направи добавка и след странен рикошет резултатът беше открит - 1:0.

Само три минути по-късно при ново чисто положение пред вратата на Титоград Пламен Гълъбов разтресе напречната греда.

В 52-ата минута Греъм Кери стреля, последва рикошет и Иванович изби със сетни сили, а Тиаго Родригес от метър на празна врата направи добавка с глава за 2:0.

Едва две минути по-късно включване на Джеферсон в атака завърши с нов гол за ЦСКА. Бразилецът първо отлично свали с глава на Али Соу, а след като ударът на гамбиеца беше спасен, Джеферсон направи добавка за 3:0.

В 72-ата минута Кристиян Малинов отбеляза най-красивия гол за вечерта.

Вратарят Иванович изчисти лошо топката и я предостави на Малинов, който отдалеч я посрещна от воле без подготовка и я прати в опразнената врата за 4:0.

След отличния резултат ЦСКА си гарантира класирането напред в Лига Европа.

Реваншът срещу Титоград е следващия вторник, а във втория кръг съперник на "червените" ще бъде хърватският Осиек.