Разгром с 4 гола за 11 минути качи Юнайтед на върха

След като Ашли Йънг откри резултата, последва истинска буря пред вратата на гостите Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед завърши по убедителен начин груповата фаза на Лига Европа и отнесе АЗ Алкмаар с 4:0 на "Олд Трафорд".

Така "червените дяволи" подпечатаха първата позиция в група L. Головете паднаха само за 11 минути през втората част, като първо точен беше Ашли Йънг в 53-ата минута.

Пет минути по-късно Мейсън Грийнууд направи 2:0 с далечен удар, но преди попадението имаше неотсъдено нарушение на Джеймс Гарднър. Малко след това Грийнууд беше спънат за дузпа и от бялата точка Хуан Мата покачи на 3:0.

В 64-ата минута Грийнууд отбеляза втория си гол и отбеляза в близкия ъгъл на вратаря.

Юнайтед завършва групата с 13 т. от 6 мача, а днешният му съперник също продължава напред като втори отбор с 4 т. по-малко.