Два автогола съсипаха Севиля срещу Байерн

Рибери беше с основен принос и за двата гола на Байерн Снимка: Getty Images
Рибери беше с основен принос и за двата гола на Байерн

Байерн Мюнхен победи Севиля с 2:1 при гостуването си в Испания и след първия мач от сблъсъка направи голяма крачка към полуфиналите в Шампионската лига.

Баварската машина не се прояви в най-добрата си светлина и срещна големи трудности, а успехът дойде с голяма доза шанс, като и двете попадения за немците бяха автоголове.

Севиля влезе силно в мача и показа, че няма да се даде лесно на фаворита в сблъсъка. Домакините създадоха чисто положение в 20-ата минута, когато Пабло Сарабия стреля необезпокояван почти фронтално срещу вратата от десетина метра, но някак не успя да уцели очертанията й.

В 32-ата минута обаче Сарабия се реваншира. Той пое с ръка, макар и прибрана до тялото, центриране отляво и завърши покрай Улрайх за 1:0.

Само 5 минути по-късно Байерн изравни. Рибери нахлу в наказателното при контраатака и опита да центрира, Хесус Навас обаче протегна крак и си вкара автогол, въпреки опита на Сория да го предотврати.

В началото на втората част решителна намеса на Хави Мартинес спря голова атака на Севиля. По-късно Мартинес стреля опасно, но Сория спаси удара му.

В 68-ата минута дойде победният гол за гостите.

Рибери центрира отляво, Тиаго Алкантара стреля с глава право в краката на Серхио Ескудеро, топката се отклони от защитника и за втори път влезе в мрежата на Сория. Голът беше записан на името на Тиаго, но реално беше дело на Ескудеро.

Севиля опита да отговори, но не се възползва от ситуациите си, към края и Левандовски пропусна, но резултатът не се промени и Байерн ще влезе в реванша с доста сигурна преднина.