Барса се разигра и отнесе Тотнъм на "Уембли"

Меси отново беше могъщ, а Барселона напомни за класата си и не остави шанс на Тотнъм Снимка: Getty Images

Барселона се съживи и надигра Тотнъм с 4:2 на "Уембли" в група B от Шампионската лига.

След лошите резултати напоследък, този път Барса категорично надигра съперника в зрелищния мач и постоянно поддържаше преднина, а домакините в твърде малко моменти показаха, че могат да вземат нещо от мача.

Барселона откри още във 2-ата минута с много добра атака, при която Меси хвърли пас към Жорди Алба зад защитата, Уго Лорис беше излязъл лошо и щом топката стигна до Филипе Коутиньо, бразилецът разпечата вратата на Тотнъм за 1:0.

Домакините опитаха да изнесат играта по-напред и да пресират, но Барса се справяше добре и не изпускаше контрола върху мача.

В 28-ата минута каталунците създадоха второто си добро положение и поведоха с 2:0. Удар на Коутиньо беше блокиран, но той успя да върне към Иван Ракитич, който със страхотно воле пред наказателното поле стреля неспасяемо във вратата.

Красивият гол не отказа Тотнъм и пет минути по-късно "шпорите" направиха добра атака, при която Пике щеше да си вкара автогол, но Тер Щеген спаси.

Второто полувреме започна с цели две греди на Меси, след което домакините върнаха интригата. Хари Кейн много добре финтира Семедо и стреля в далечния ъгъл за 1:2.

След само 4 минути каталунците пак водеха с две попадения, защото Меси този път не пропусна да се разпише след поредна атака отляво, центриране на Алба и хитро пропускане на топката от страна на Коутиньо и Суарес.

Тотнъм намери сили още веднъж да се върне в мача в 66-ата минута, когато изстрел на Ерик Ламела се отклони в Ленгле и излъга Тер Щеген за 2:3.

В 90-ата минута обаче Меси сложи точка на спора с втория си гол, дошъл след познатата комбинация, при която Алба подаде, а Суарес пропусна, за да осигури на Лео идеална позиция сам срещу Лорис.

В другия мач от група B Интер се пребори за победа с 2:1 в гостуването на ПСВ Айндховен и така Барса и "нерадзурите" водят в класирането с по 6 т., а Тотнъм и ПСВ все още са с 0.