Бивш вратар на Ливърпул направи асистенция срещу Юнайтед

Марсиал се възползва от ужасно изпълнен тъч от страна на Брюж и вкара гола за Юнайтед Снимка: Getty Images

Безличен Манчестър Юнайтед завърши 1:1 в гостуването на Брюж в 1/16-финал от Лига Европа.

Мачът ще се запомни най-вече с асистенцията на вратаря Симон Миньоле за гола на Брюж. Бившият страж на Ливърпул стана първият вратар, който записва асистенция в Лига Европа от 2015 г. насам.

Юнайтед започна колебливо и в 15-ата минута получи доста левашки гол.

Миньоле директно от своята врата подаде към Еманюел Денис Бонавентуре, който беше оставен от защитниците и прехвърли излезлия напред Ромеро за 1:0.

Гостите изравниха в 36-ата минута при първото си положение, което дойде след много груба грешка на Брюж. Антони Марсиал получи подарък от противниковата защита и сам срещу Миньоле направи 1:1.

През второто полувреме домакините пропуснаха няколко възможности да спечелят мача и всичко ще се решава на "Олд Трафорд" след седмица.