Челси не успя да повали Айнтрахт от първия опит

Голът на Педро в края на първата част донесе равенството Снимка: Getty Images
Голът на Педро в края на първата част донесе равенството

Айнтрахт и Челси завършиха 1:1 във Франкфурт в първия мач помежду си от полуфиналите на Лига Европа.

Съперниците изиграха оспорван двубой, в който лондончани имаха преимущество и създадоха повечето положения, но интригата остава напълно отворена за реванша.

"Сините" допуснаха първи гол. В 23-ата минута Костич центрира отляво и Лука Йович с много майсторски удар с глава насочи в далечния ъгъл за 1:0.

Постепенно Челси овладя трайно инициативата и към края на полувремето Рубен Лофтъс-Чийк на два пъти можеше да изравни. Все пак точно преди почивката Лофтъс-Чийк подаде на Педро в пеналта, испанецът мигновено се освободи и с левия крак изравни за 1:1.

През второто полувреме Челси игра силно и създаде редица положения, но нов гол във вратата на Кевин Трап не падаше.

Давид Луис уцели греда от пряк свободен удар, по-късно Трап спаси удар на Лофтъс-Чийк, а добавката на появилия се в игра Еден Азар срещна тялото на съперник.

После Давид Луис опита и с глава, но Трап отново спаси.

В последните 15-20 минути Айнтрахт изравни играта, но до нови голове не се стигна и финалистът ще бъде определен на 9 май на "Стамфорд Бридж".