Вяло и инертно: Лудогорец разочарова и загуби от Цюрих

Моци и останалите играчи на Лудогорец изиграха много вял мач и утежниха ситуацията си в група "А" Снимка: Getty Images

Лудогорец загуби с 0:1 гостуването на Цюрих във втория си мач от груповата фаза на Лига Европа.

Българският шампион изигра вял мач в Швейцария, допусна доста неточности и не създаде почти нищо в атака, а малко преди края получи попадение и инкасира втора загуба в група "А" след 2:3 от Байер Леверкузен в Разград.

За пръв път като титуляр за Лудогорец излезе нападетелят Жуниор Брандао, тъй като Клаудиу Кешеру беше повален от вирус, но в нападението на "орлите" липсваше идея и острота.

Началото беше предпазливо и за двата отбора, а първото полувреме не предложи почти нищо интересно.

Домакините създадоха първото си положение при изстрел на Кололи от фаул, който мина малко встрани. После и Лудогорец показа нещо в нападение, но Марселиньо не се справи добре при подаване на Брандао.

През втората част българският шампион опита да заиграе по-агрeсивно и в първите минути след подновяването на играта натисна Цюрих. Скоро обаче мачът се върна в познатото темпо. В 66-ата минута отново Кололи стреля опасно от пряк свободен удар, но Ренан внимаваше и спаси.

Нещата вървяха към логично нулево равенство, но само 6 минути преди края отбраната на Лудогорец се пропука.

В 84-ата минута Цюрих разигра късо при корнер, последва центриране отляво и капитанът Виктор Палсон засече неспасяемо с глава за 1:0.

Играчите на Пауло Аутуори не успяха да реагират по какъвто и да е начин след допуснатия гол и не направиха смислена атака до края.

В другия мач от групата Байер Леверкузен победи АЕК Ларнака с 4:2 и ситуацията става доста неприятна за Лудогорец. Цюрих и Байер са с по 6 т., а българският тим и АЕК са с 0.

Лудогорец ще гони задължителна победа в следващия кръг в гостуването на кипърците, за да запази шансове за излизане от групата.