Челси и Валенсия остават в играта след щур мач без победител

Ковачич отбеляза първия си гол за Челси, но той не стигна за победа Снимка: Getty Images
Ковачич отбеляза първия си гол за Челси, но той не стигна за победа

В поредния щур мач от група H на Шампионската лига, Валенсия и Челси завършиха 2:2 на "Местая".

Срещата беше решаваща и за двата тима, които остават на върха в класирането с равни точки, но Аякс е само с точка зад тях и с мач по-малко.

През първата част Валенсия изпусна две чисти положения чрез Макси Лопес, а после Яспер Силесен направи виртуозно спасяване срещу Тами Ейбрахам.

Секунди по-късно дойдоха светкавичните голове в двете врати. Карлос Солер засече центриране на Родриго и домакините поведоха. По-малко от 50 секунди след това, Матео Ковачич изравни с нисък удар в десния ъгъл на Силесен през двама противникови играчи.

В 50-ата минута едно центриране беше отклонено към Кристиан Пулишич, който вкара отблизо с левия крак. Първоначално беше отсъдена засада на американеца и тя изглеждаше безспорна, но ВАР се намеси и след дълго забавяне установи, че Пулишич е бил покрит - голът беше признат и Челси поведе с 2:1.

В 63-ата минута Валенсия спечели дузпа след нарушение на Жоржиньо срещу Гая. Дани Парехо стреля силно от бялата точка, но Кепа хвана ъгъла и запази преднината на "сините".

"Прилепите" все пак изравниха в 82-ата минута, когато Даниел Вас направи нещо между прострелно центриране и удар от десния фланг, а топката се отби в гредата и влезе в мрежата на безпомощния Кепа - 2:2.

Драмата беше пълна до края и първо Силесен записа решаващо спасяване за домакините, а в 96-ата минута те направиха един огромен пропуск пред Кепа.

Така всичко в тази група ще се реши в последния кръг, когато Аякс посреща Валенсия, а Челси е домакин на Лил.