Лампард: На почивката им казах, че ще е 4:4. Продължението трябваше да е 10 минути

Лампард заяви, че е вярвал на момчетата си дори и при твърде негативния резултат. Снимка: Getty Images

Мениджърът на Челси Франк Лампард заяви, че е вярвал в отбора си дори когато "сините" изостанаха с 1:4 в двубоя срещу Аякс на "Стамфорд Бридж". В крайна сметка лондончани се добраха до 4:4 в двубоя от група "Н" на Шампионската лига. В края Аспиликуета вкара и пети гол за Челси, но той беше отменен.

"Трудно е да се говори след такъв мач. Какъв анализ, това беше безумен мач. Мисля, че ние сме тук точно за това - да забавляваме хората. Всеки, който е гледал този мач трябва да си е казал: "Уау, това е големият футбол". Респект за Аякс за този спектакъл. Не мисля, че като играч ми се е случвало да участвам в такъв мач. Два автогола през първото полувреме. На почивката казах, че резултатът ще е 3:3 или 4:4, защото виждах, че още сме в играта.

Атаките ни бяха опасни и чувствах, че ще има още голове. Като цяло не съм доволен от играта ни, защото допуснахме твърде много грешки за мач от Шампионската лига. Не мога да коментирам червените картони, защото не видях ситуациите. На полувремето може би щях да се съглася, че равенството е добър резултат, но сега съм малко разочарован. Още повече, че ме изненада добавеното време от едва четири минути. Очаквах да са десет", коментира Лампард.

Колегата му от Аякс Аякс Ерик тен Хаг пък заяви, че само една точка от двата двубоя срещу лондончани му се струва твърде малко след загубата с 0:1 в Амстердам и снощното 4:4.

"Заслужавахме поне четири точки от мачовете с Челси. Днес играхме просто великолепно, диктувахме събитията на терена. При 4:2 изцяло контролирахме ситуацията. Остават още два мача и ще направим всичко, за да продължим в плейофите на Шампионската лига", коментира специалистът, чийто отбор игра с 9 души в последните 30 минути на мача в английската столица.