Ако Марадона имаше такъв треньор, Божията ръка нямаше да съществува (видео)

На изключително любопитен инцидент станаха свидетели зрителите на двубоя между Карабах и Олимпик Марсилия от Лигата на конференциите в четвъртък вечер.

Французите бяха спечелили първия двубой у дома с 3:0 и бяха спокойни преди реванша. Рано-рано, още в 12-ата минута поведоха и на стадиона в Баку, но в 34-тата минута едно изпълнение разбуни духовете на терена и по трибуните.

Ибрахима Ваджи вкара топката във вратата на Стив Манданда за 1:1 и даде минимални надежди за обрат в общия резултат. Съдията призна гола, след което бе наобиколен от играчите на Марсилия. Гостите искаха попадението да бъде отменено заради игра с ръка.

И бяха прави. На повторенията ясно се видя, че нападателят на Карабах засича центрирането не с глава, а с ръка, но съдията не можеше да гледа повторения, защото в Лигата на конференциите няма ВАР.

Докато Ваджи се радваше на гола си, оглеждайки се леко виновно, съдийското отсъждане предизвика гневни реакции у марсилци, заради което авторът на първия гол - Папе Гей, дори получи жълт картон.

За бурното си недоволство от резервната скамейка официално бе предупреден и Алваро Гонзалес. При сблъсъците на терена активен бе и Филип Озобич от домакините, който също бе декориран в жълто.

Съдийската тройка бе убедена в решението си, но тогава всички станахме свидетели на изключителна проява на феърплей. Треньорът на Карабах Гурбан Гурбанов призна, че футболистът му е играл с ръка.

Гурбанов привика капитана на тима Максим Медведев, след което той обясни ситуацията на съдията. Реферът отмени гола, а капитанът на Марсилия Димитри Пайе благодари на Гурбанов за джентълменската постъпка.

Ако на Световното първенство през 1986 година Диего Марадона имаше такъв треньор, не само Божията ръка нямаше да съществува, но и митът за Марадона нямаше да бъде същият. Но Карлос Билардо не издаде Марадона, Богдан Дочев не забеляза Божията ръка, а с този гол Аржентина би Англия с 2:1 на четвъртфиналите, след което стана и световен шампион в Мексико.

В крайна сметка Марсилия постигна нова победа - с 3:0, и с общ резултат от 6:1 продължава напред в турнира, където в следващата фаза ще се изправи срещу швейцарския Базел.